online site builder

Makijaż

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. Profesjonalnie wykonany makijaż zamaskuje niedoskonałości cery oraz twarzy i wyeksponuje te części twarzy, które są naszym atutem. Dzięki jego różnorodnym technikom można przekształcić twarz na idealną i zdrową. Najbardziej pożądanym efektem makijażu jest idealne zbliżenie wyglądu do aktualnie panującego trendu piękna i urody. Za pomocą makijażu możemy podkreślić lub nawet zmienić rysy twarzy, kształt oczu, czy też kontur ust, ale istotne jest żeby był dobrany do naszego typu urody i okoliczności.
Makijaż dzienny - przy tym makijażu zachowujemy umiar i unikamy przesady, najlepiej sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej” a wtedy uzyskujemy efekt naturalny, lekki i świeży. Ma on przede wszystkim wydobyć z twarzy atuty urody, podkreślić naturalne piękno, maskując delikatnie ewentualne niedoskonałości i ukrywając wszelkie defekty kształtu oczu i twarzy. Makijaż dzienny powinien podkreślać wszystkie walory naszej urody pozostając zarazem niezauważonym, dlatego musi być wykonany z dobrze dobranych kosmetyków. W przeciwieństwie do makijażu wieczorowego, w makijażu dziennym używamy stonowanych, pastelowych barw cieni.  

Makijaż wieczorowy - pozwala na użycie bardziej intensywnych barw oraz mocniejsze podkreślenie oczu i ust, ponieważ sztuczne światło oraz światło świec pochłaniają kolory i dlatego makijaż wieczorowy musi sprostać innym wymaganiom niż makijaż dzienny. Wieczór to czas w którym można zastosować przy makijażu wszystkie efekty połysku i blasku. Jest on także makijażem okolicznościowym, który wykonuje się na specjalną okazję. Wykonując makijaż wieczorowy musimy pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia, w której mamy zamiar się w nim pokazać. Mocny i wyrazisty makijaż wieczorowy znacznie różni się od subtelnego i naturalnego makijażu dziennego. Powinien być zdecydowanie intensywniejszy, trwały i wodoodporny. Wieczorowy makijaż również musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków i okazji. Tak jak przy każdym rodzaju makijażu tak i w wieczorowym powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet i zatuszowaniu wad. 


Makijaż ślubny - powinien mieć w sobie elementy makijażu dziennego z dozą delikatności, raczej dyskretny, lekki i trwały, dostosowany do światła dziennego i do studia fotograficznego, zarazem dobrze kryjący niedoskonałości. Makijaż nie powinien zbytnio zmieniać wyglądu panny młodej, a jedynie delikatnie podkreślić jej urodę. Powinien być subtelny, uroczysty, o stonowanej kolorystyce, dopasowanej do typu urody, sukni ślubnej i bukietu. Makijaż ślubny nie powinien znacząco odbiegać od Twojego stylu, powinien jedynie delikatnie podkreślać atuty Twojej urody, oraz dobrze wyglądać na fotografiach ślubnych.

Demakijaż - usuniecie, zmycie makijażu. Do oczyszczenia skóry najlepiej stosować specjalnie kosmetyki do demakijażu takie jak mleczko, piankę, żel lub tonik. Przy wyborze preparatu kieruj się typem skóry. 


© Copyright 2019 Salon kosmetyczny "Neo Visage" - All Rights Reserved