Makijaż

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. Profesjonalnie wykonany makijaż zamaskuje niedoskonałości cery oraz twarzy i wyeksponuje te części twarzy, które są naszym atutem. Dzięki jego różnorodnym technikom można przekształcić twarz na idealną i zdrową. Najbardziej pożądanym efektem makijażu jest idealne zbliżenie wyglądu do aktualnie panującego trendu piękna i urody. Za pomocą makijażu możemy podkreślić lub nawet zmienić rysy twarzy, kształt oczu, czy też kontur ust, ale istotne jest żeby był dobrany do naszego typu urody i okoliczności.

Makijaż

Makijaż dzienny

Przy tym makijażu zachowujemy umiar i unikamy przesady, najlepiej sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej” a wtedy uzyskujemy efekt naturalny, lekki i świeży. Ma on przede wszystkim wydobyć z twarzy atuty urody, podkreślić naturalne piękno, maskując delikatnie ewentualne niedoskonałości i ukrywając wszelkie defekty kształtu oczu i twarzy. Makijaż dzienny powinien podkreślać wszystkie walory naszej urody pozostając zarazem niezauważonym, dlatego musi być wykonany z dobrze dobranych kosmetyków. W przeciwieństwie do makijażu wieczorowego, w makijażu dziennym używamy stonowanych, pastelowych barw cieni.

Makijaż wieczorowy

Pozwala na użycie bardziej intensywnych barw oraz mocniejsze podkreślenie oczu i ust, ponieważ sztuczne światło oraz światło świec pochłaniają kolory i dlatego makijaż wieczorowy musi sprostać innym wymaganiom niż makijaż dzienny. Wieczór to czas w którym można zastosować przy makijażu wszystkie efekty połysku i blasku. Jest on także makijażem okolicznościowym, który wykonuje się na specjalną okazję. Wykonując makijaż wieczorowy musimy pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia, w której mamy zamiar się w nim pokazać. Mocny i wyrazisty makijaż wieczorowy znacznie różni się od subtelnego i naturalnego makijażu dziennego. Powinien być zdecydowanie intensywniejszy, trwały i wodoodporny. Wieczorowy makijaż również musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków i okazji. Tak jak przy każdym rodzaju makijażu tak i w wieczorowym powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet i zatuszowaniu wad.

Makijaż ślubny

Powinien mieć w sobie elementy makijażu dziennego z dozą delikatności, raczej dyskretny, lekki i trwały, dostosowany do światła dziennego i do studia fotograficznego, zarazem dobrze kryjący niedoskonałości. Makijaż nie powinien zbytnio zmieniać wyglądu panny młodej, a jedynie delikatnie podkreślić jej urodę. Powinien być subtelny, uroczysty, o stonowanej kolorystyce, dopasowanej do typu urody, sukni ślubnej i bukietu. Makijaż ślubny nie powinien znacząco odbiegać od Twojego stylu, powinien jedynie delikatnie podkreślać atuty Twojej urody, oraz dobrze wyglądać na fotografiach ślubnych.

Demakijaż

Usuniecie, zmycie makijażu. Do oczyszczenia skóry najlepiej stosować specjalnie kosmetyki do demakijażu takie jak mleczko, piankę, żel lub tonik. Przy wyborze preparatu kieruj się typem skóry. 

Usługi

© Copyright 2019 Salon kosmetyczny "Neo Visage" - All Rights Reserved